„Czarowna Walizka” to projekt specyficzny: wymiarowi handlowemu (sklep) towarzyszy „zamknięty” w osobnym dziale zbiór aktualizowanych tekstów z podróży moich i moich dostawców.
Sklep to przestrzeń spotkań
z rzeczami. Bowiem one rodzą się, żyją, odchodzą, dzielą
z ludźmi los; są afirmowane, ale też wykluczane
i zapominane przez nas.
„Czarowna Walizka” proponuje Wam przedmioty piękne, interesujące, zadziwiające, pamiątki moich podróży; rzeczy będące znakiem obecności i akceptacji tego co tam gdzieś dalej, gdzie indziej odnalazłam.
0 szt. - 0.00 PLN
Koszyk jest pusty

Miejsca

Z wizytą u zabawkarzy ludowych
W grudniu 2013 roku odwiedziłam malowniczą wioskę nieopodal Leżajska.   To właśnie tutaj można odnaleźć (choć nie jest to łatwe)  prawdziwych zabawkarzy ludowych.   Trudno uwierzyć, ale jeszcze kilkanaście lat temu niemal każdy mężczyzna mieszkający w pobliskich wioskach trudnił się zabawkarstwem.   Podstawowym materiałem wykorzystywanym przez twórców  było drewno.   Najciekawsze propozycje, dawniej występujące na całym obszarze Po..
Biała Fabryka, Łódź
7 i 8 grudnia 2013 r. Czarowna Walizka uczestniczyła w Kiermaszu Rękodzieła w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi.   Postanowiłam przedstawić Państwu krótką historię "Białej Fabryki"; pięknej, interesującej i zrewitalizowanej, tak silnie wpisanej w krajobraz naszego miasta.         "Biała Fabryka"     Początki istnienia Zakładów Przemysłu Bawełnianego sięgają 1829 roku, kiedy to Ludwik Geyer osiadł w Łodzi i urucho..