„Czarowna Walizka” to projekt specyficzny: wymiarowi handlowemu (sklep) towarzyszy „zamknięty” w osobnym dziale zbiór aktualizowanych tekstów z podróży moich i moich dostawców.
Sklep to przestrzeń spotkań
z rzeczami. Bowiem one rodzą się, żyją, odchodzą, dzielą
z ludźmi los; są afirmowane, ale też wykluczane
i zapominane przez nas.
„Czarowna Walizka” proponuje Wam przedmioty piękne, interesujące, zadziwiające, pamiątki moich podróży; rzeczy będące znakiem obecności i akceptacji tego co tam gdzieś dalej, gdzie indziej odnalazłam.
0 szt. - 0.00 PLN
Koszyk jest pusty
Jarmark Bożonarodzeniowy Gdańsk
Szanowni Państwo! Stale uzupełniamy naszą ofertę świąteczną o nowe, unikatowe przedmioty. Bogactwo folkowych dzieł zaprezentujemy podczas Jarmarku Boźonarodzeniowego w Gdańsku. Zapraszamy od 24 listopada do Wielkiej Zbrojowni. Będziemy codziennie, do 23 grudnia. Czekamy na Państwa, miłośników czarownych przedmiotów. Do zobaczenia! #jarmarkbozonarodzeniowygdansk #czarownawalizka https://www.czarownawalizka.pl/Boze%20Narodzenie   Jarmark Bozonarodzeni..
0 komentarzy
Anna Padoł - artystka z Paszyna
Anna Padoł mieszka i tworzy w Paszynie - dużej, malowniczo położonej wiosce w okolicach Nowego Sącza.   Zamiłowanie do twórczości ludowej odziedziczyła po mamie i dziadku, którzy zajmowali się bednarstwem.     Sztuki rzeźbiarskiej nauczyła się od swojego wuja, Stanisława Poręby, który udzielał jej dokładnych wskazówek -  jakie drewno wybierać, jak trzymać dłuto czy nożyk.     Rzeźbi od 1977 roku.     Anna Pado..
Norbert Gliński
Urodził się 11 lipca 1939 roku w Chojnicach. Dzieciństwo i młodzieńcze lata spędził w Gdyni, gdzie przez rok uczęszczał do Technikum Budowy Okrętów.   Pan Norbert zrezygnował jednak z nauki w technikum i rozpoczął pracę jako pomocnik malarza.   Być może właśnie to zajęcie stało się impulsem do podjęcia pracy artystycznej - Gliński pomagał bowiem przy pracach renowacyjnych w obiektach sakralnych.   Już w młodości, wraz z rodzicami przeniósł się do Lę..
Wystawa: Nie tylko petanka..W kręgu haftów regionalnych.Łowickie
Łódzki Dom Kultury, Muzeum Archeologiczne i  Etnograficzne w Łodzi oraz Muzeum w Łowiczu zapraszają na wystawę pt. "Nie tylko petanka... W kręgu haftów regionalnych. Łowickie".   Na wernisaż wystawy, który odbędzie się 6 XI 2014 r. o godzinie 17 zaprasza Galeria Nowa ŁDK (przy ulicy Traugutta 18 w Łodzi).   Ekspozycję można obejrzeć do 22 XI 2014 r.     Projekt "Nie tylko petanka... W kręgu haftów regionalnych. Łowickie" ma na celu zachowan..
Józef Walczak
27/10/2014Józef Walczak
    Józef Walczak urodził się w 1947 roku.   Wieloletni pracownik kolei w wolnych chwilach oddawał się swojej pasji – rzeźbieniu.   Ciężka praca i upór przyczyniły się do zdobycia licznych osiągnięć – artysta jest laureatem wielu nagród z dziedziny sztuki ludowej.   Jego dzieła prezentowano na  wystawach indywidualnych i grupowych, m.in. w muzeach w Bydgoszczy czy Kościerzynie.   Obok przedstawień diabłów, wędrownych..
0 komentarzy
Wystawa : Józef Chełmowski (1934 – 2014). In memoriam
Muzeum Zachodnio - Kaszubskie w Bytowie zaprasza na wystawę pt. "Józef Chełmowski (1934 – 2014). In memoriam" , poświęconą twórczości jednego z najwybitniejszych polskich artystów ludowych.   Ekspozycja potrwa do końca grudnia 2014 roku.     Więcej informacji odnajdziecie Państwo na stronie internetowej muzeum:     http://www.muzeumbytow.pl                ..
Jarmark Św. Dominika
Od 26 lipca do 17 sierpnia 2014 roku Czarowną Walizkę mogliście spotkać Państwo podczas Jarmarku Św. Dominika w Gdańsku.   Szanowni Klienci! Bardzo dziękujemy za piękny i magiczny czas spędzony w Gdańsku. Jest nam niezwykle miło, że czarowne przedmioty spotkały się z Państwa uznaniem. Dzięki Wam wierzymy, że prawdziwą sztukę ludową uda się ocalić od zapomnienia. Do zobaczenia za rok podczas Jarmarku i być może niebawem w stacjonarnym sklepie w Trójmieście!   ..
0 komentarzy
Antoni Kamiński
Antoni Kamiński to twórca interesujący i wyjątkowy.   Twórca rzeźbi od 1974 roku, a jego prace prezentowane były na kilkudziesięciu wystawach stałych i czasowych w Polsce, oraz za granicą. Nalezy wymienić tutaj wystawy indywidualne w:  Domu Sztuki Ludowej w Warszawie, muzeach w Łodzi, Toruniu czy Płocku; oraz (poza granicami kraju): we Francji, Niemczech, Szwajcarii czy Stanach Zjednoczonych.   Członek Stowarzyszenia Twórców Ludowych w Lublinie.   ..
Z wizytą u zabawkarzy ludowych
W grudniu 2013 roku odwiedziłam malowniczą wioskę nieopodal Leżajska.   To właśnie tutaj można odnaleźć (choć nie jest to łatwe)  prawdziwych zabawkarzy ludowych.   Trudno uwierzyć, ale jeszcze kilkanaście lat temu niemal każdy mężczyzna mieszkający w pobliskich wioskach trudnił się zabawkarstwem.   Podstawowym materiałem wykorzystywanym przez twórców  było drewno.   Najciekawsze propozycje, dawniej występujące na całym obszarze Po..
Wycinanki na zamówienie
Szanowni Klienci! Wspólnie z zaprzyjaźnioną wycinankarką ludową chętnie przyjmiemy indywidualne zamówienie.   Na życzenie Klienta Pani Maria wykona wycinankę, np. okrągłą, owalną czy w formie prostokąta.   Następnie wspólnie z Państwem wybierzemy kolor i materiał z jakiego ma być wykonana rama (aluminium lub drewno) oraz dobierzemy passe partout.   Poszczególne elementy dobierzemy tak, by ta oryginalna ozdoba idealnie prezentowała się w Państw..
Kiermasz Rękodzieła, Łódź
7 i 8 grudnia 2013 r. Czarowna Walizka uczestniczyła w Kiermaszu Rękodzieła w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi.   Dziękujemy Organizatorom Kiermaszu za możliwość prezentacji naszych przedmiotów w tej wyjątkowej, pofabrycznej przestrzeni.                           ..
Biała Fabryka, Łódź
7 i 8 grudnia 2013 r. Czarowna Walizka uczestniczyła w Kiermaszu Rękodzieła w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi.   Postanowiłam przedstawić Państwu krótką historię "Białej Fabryki"; pięknej, interesującej i zrewitalizowanej, tak silnie wpisanej w krajobraz naszego miasta.         "Biała Fabryka"     Początki istnienia Zakładów Przemysłu Bawełnianego sięgają 1829 roku, kiedy to Ludwik Geyer osiadł w Łodzi i urucho..
Kiermasz Rękodzieła, Kraków
W dniach 12 - 13 października Czarowną Walizkę mogliście Państwo spotkać w CH M1 w Krakowie.   Oto kilka fotografii przedstawiających nasze stoisko podczas Kiermaszu Rękodzieła:                                 ..
Marianna Wiśnios
Marianna Wiśnios (1909- 1996) urodziła się w Ratajach, niewielkiej wsi w powiecie starachowickim. Ukończyła dwie klasy szkoły podstawowej. Malowała od lat dziecięcych, jednak jej twórczość nie spotkała się ze zrozumieniem. Z pierwszego okresu twórczości, jak twierdzi Marian Pokropek, nie zachowały się żadne obrazy. Dopiero uczestnictwo w wystawie sztuki ludowej w 1972 roku i zdobycie I miejca odmieniło losy malarki. Nagroda sprawiła, iż Wiśnios postanowiła prezentować swoje pra..
Kiermasz rękodzieła w Tarnowie
21 i 22 września 2013 r. Czarowna Walizka uczestniczyła w "Kiermaszu Rękodzieła" w Galerii Tarnovia.   Dziękujemy za odwiedzenie naszego stoiska.   Dla tych, którzy nie mogli uczestniczyć w wydarzeniu przygotowaliśmy kilka fotografii naszego kramu:                                    ..