„Czarowna Walizka” to projekt specyficzny: wymiarowi handlowemu (sklep) towarzyszy „zamknięty” w osobnym dziale zbiór aktualizowanych tekstów z podróży moich i moich dostawców.
Sklep to przestrzeń spotkań
z rzeczami. Bowiem one rodzą się, żyją, odchodzą, dzielą
z ludźmi los; są afirmowane, ale też wykluczane
i zapominane przez nas.
„Czarowna Walizka” proponuje Wam przedmioty piękne, interesujące, zadziwiające, pamiątki moich podróży; rzeczy będące znakiem obecności i akceptacji tego co tam gdzieś dalej, gdzie indziej odnalazłam.
0 szt. - 0.00 PLN
Koszyk jest pusty

Wystawa: Nie tylko petanka..W kręgu haftów regionalnych.Łowickie

Wystawa: Nie tylko petanka..W kręgu haftów regionalnych.Łowickie

Łódzki Dom Kultury, Muzeum Archeologiczne i  Etnograficzne w Łodzi oraz Muzeum w Łowiczu zapraszają na wystawę pt. "Nie tylko petanka... W kręgu haftów regionalnych. Łowickie".

 

Na wernisaż wystawy, który odbędzie się 6 XI 2014 r. o godzinie 17 zaprasza Galeria Nowa ŁDK (przy ulicy Traugutta 18 w Łodzi).

 

Ekspozycję można obejrzeć do 22 XI 2014 r.

 

 

Projekt "Nie tylko petanka... W kręgu haftów regionalnych. Łowickie" ma na celu zachowanie tradycyjnego haftu łowickiego oraz jego popularyzację w środowisku wielkomiejskim (Łodzi) i wśród mieszkańców woj. łódzkiego.

 

To już II edycja programu (I dotyczyła Opoczyńskiego), a całe przedsięwzięcie docelowo ma objąć najważniejsze regiony woj. łódzkiego (Opoczyńskie, Łowickie, Sieradzkie).

 

W ramach projektu prowadzone są liczne warsztaty haftu oraz wykłady i spotkania edukacyjne.

 

To właśnie efekty pracy hafciarek oraz ich uczniów (uczestników projektu) zostaną zaprezentowane podczas omawianej wystawy.

 

Wśród prezentowanych form pojawiają się nie tylko elementy ubioru, takie jak kaftany, kamizelki czy torebki ale i dekoracje domu czy oryginalne pamiątki.